14.900,00 kr. / 49.900,00 kr.
1 på lager, forventet afsendelse: 1-3 dage
StairMaster har i mange år været kendt for at stå bag den originale trappemaskine, som har enorm efterspørgsel i fitnesscentre i hele verden. I mere end 30 år har StairMaster udviklet topklasse kardioudstyr, heriblandt HIITMill X.
HIITMill X kombinerer træningen fra løbebåndet, trappemaskinen og funktionel træning, og er - som navnet indikerer - den ideelle maskine til højintensiv træning eller HIIT.
HIITMill X har ingen motor men drives af brugerens egne bevægelser. Båndet kan bruges som et traditionelt løbebånd med hældning, men det der gør HIITMill X speciel er, at der kan sættes yderligere modstand på. Dette gør HIITMill til mere end et løbebånd, da den kan benyttes som en prowler ved at læne sig ind i håndtagene i fronten, eller til farmer's carry med eller uden vægt ved at holde i de plate loadede arme på siderne af maskinen.
0 af 0 bedømmelser
| Varenummer: | 9-4680-BINTP0_BR |
|---|---|
| Løbeflade bredde (cm): | 58 cm |
| Indstigningshøjde (cm): | 19 cm |
| Producent farve: | Sort/Sølv |
| Serie: | HIIT |
| Stand: | Brugt vare |
| Maks. brugervægt: | 159 kg |
| Højde: | 167 cm |
| Bredde: | 140 cm |
| Længde: | 197 cm |
| Vægt: | 220 kg |
| Pakkevægt | 251 kg |
| Pakkehøjde | 86 cm |
| Pakkebredde | 104 cm |
| Pakkelængde | 209 cm |
| Brand: | StairMaster |
|---|---|
| Kategorier: |
Løbebånd uden motor Løbebånd med stigning Løbebånd Brugt fitnessudstyr StairMaster Outlet & Brugt Udstyr |